04.10.2017 Glina i wiklina, czyli wracamy do natury

 

Znudzeni wszechobecnym plastikiem i sztucznymi tworzywami wokół? Już wkrótce dzieci będą miały okazję cofnąć się w czasie i podobnie jak dziadkowie stworzyć zabawki i ozdoby wyłącznie z naturalnych materiałów, czyli drewna, wikliny czy siana. Centrum Handlowe Auchan Bielsko-Biała zaprasza na październikowe sobotnie spotkania z cyklu „Akademia rzemiosła”.

Wszechobecny plastik od dawna wygrywa w masowej produkcji z naturalnymi tworzywami. Tymczasem z prostych materiałów, takich jak drewno, wiklina, glina, a nawet siano można stworzyć prawdziwe perełki, które mogą służyć jako zabawki dla dzieci, ozdoby do domu i prezenty dla najbliższych. Październikowe warsztaty „Akademia rzemiosła” to cotygodniowe spotkania, na których najmłodsi stworzą prace wykorzystując wyłącznie ekologiczne materiały.

Na pierwszych warsztatach pt. „Ekosianko” mali artyści będą korzystać ze słomy i siana. Motając tworzywo, dzieci stworzą postacie zwierzątek, a całość uzupełnią ziarnami zbóż, kawy, fasolą czy grochem. Kolejne warsztaty skupią się na drewnie, a uczestnicy zajęć będą malować i dekorować figurki ptaków i innych zwierzęcych postaci. Nie zabraknie motywów ludowych, a wiejskie pejzaże i sceny z życia wsi będą uwieczniane na szklanych płytkach. Na ostatnim spotkaniu dzieci pod okiem wyszkolonych animatorów będą próbować swoich sił w wyplataniu wikliny. Efektem warsztatów będzie mnóstwo unikatowych prac, które najmłodsi zabiorą do domu!

Harmonogram:

07.10 – Ekosianko – tworzenie zabawek z siana i słomy

14.10 – Drewniane zabawki

21.10 – Tradycyjne malarstwo ludowe na szkle

28.10 – Wikliniarstwo

Akademia rzemiosła odbędzie się przez cztery kolejne sobory miesiąca w Centrum Handlowym Auchan Bielsko-Biała przy al. Bohaterów Monte Casino 421 w Bielsku-Białej. Pierwsze spotkanie już 7 października, kolejne: 14, 21 oraz 28 października od godziny 11:00 do 17:00. Materiały potrzebne do wykonania prac zapewnia organizator. Wstęp wolny!

 

  Wróć do listy

 
C.H. Auchan Bielsko Biała Al. Bohaterów Monte Cassino 421

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty