03.10.2018 Glina i wiklina, czyli wracamy do natury

 

 

Już wkrótce dzieci będą miały okazję, podobnie jak dziadkowie, stworzyć zabawki i ozdoby wyłącznie z naturalnych materiałów, czyli gliny, siana oraz wikliny. Już wkrótce zapraszamy na trzy spotkania z cyklu „Akademia rzemiosła”. Wstęp bezpłatny.

Wszechobecny plastik od dawna wygrywa w masowej produkcji z naturalnymi tworzywami. Tymczasem z prostych materiałów, takich jak drewno, wiklina, a nawet siano można stworzyć prawdziwe perełki, które mogą służyć jako zabawki dla dzieci, ozdoby do domu i prezenty dla najbliższych. Październikowe warsztaty „Akademia rzemiosła” to cotygodniowe spotkania, na których najmłodsi stworzą prace, wykorzystując wyłącznie ekologiczne materiały.

Pierwsze warsztaty skupią się na glinie, a uczestnicy zajęć będą mieć okazję popracować przy kole garncarskim i stworzyć wymyślne, gliniane ozdoby oraz praktyczne małe dzbanki. Na kolejnych zajęciach pt. „Ekosianko” mali artyści będą korzystać ze słomy i siana.

Motając tworzywo, stworzą postacie zwierzątek, a całość uzupełnią ziarnami zbóż, kawy, fasolą czy grochem. Dzieci spróbują również swoich sił w wyplataniu wikliny i stworzą koszyczki oraz dekoracyjne serduszka, grzybki i rybki. Efektem warsztatów będzie mnóstwo unikatowych prac, które najmłodsi zabiorą do domu!

Harmonogram zajęć:

06.10 – Garncarstwo
13.10 – Ekosianko – motanie siana
27.10 – Wikliniarstwo

Pierwsze spotkanie „Akademii rzemiosła” odbędzie się już 6 października, a kolejne: 13 oraz 27 października od godziny 11:00 do 17:00. Materiały potrzebne do wykonania prac zapewnia organizator. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

 

  Wróć do listy

 
C.H. Auchan Bielsko Biała Al. Bohaterów Monte Cassino 421

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty