you're offline
Wróć

Akademia małych naukowców zaprasza!

Od 21/08 do 31/08
bielsko_biala-akademia_malych_naukowcow-13082021-390.jpg
Praktyczne warsztaty, chemiczne i fizyczne eksperymenty oraz moc dobrej zabawy czekają na małych uczestników spotkania pt. „Akademia małych naukowców” już w sobotę 21 sierpnia. Zapraszamy od godz. 11:00 do 18:00 do specjalnej strefy w pasażu naszej galerii handlowej. Wstęp wolny!

NAUKOWE POKAZY  

Podczas warsztatów pod okiem doświadczonych animatorów mali uczestnicy wykonają doświadczania z dziedziny fizyki i chemii, które pozwolą im zrozumieć najważniejsze pojęcia i przekonać się, co dzieje się, gdy połączy się ze sobą różne substancje. Dzieci dowiedzą się między innymi, jak wypełnić balon bez użycia płuc, a następnie z produktów i substancji dostępnych w niemal każdej kuchni wykonają chemiczny wulkan i odtworzą zjawisko erupcji. Mali naukowcy poznają także pojęcie poziomu pH i sprawdzą, czy substancje obecne w domu są kwasami czy zasadami. Dzieci dowiedzą się także, jak w prosty sposób zrobić domowy wskaźnik odczynu pH.

BUDOWLE Z CEGŁY I DREWNA W STREFIE MAŁYCH KONSTRUKTORÓW

Po solidnej dawce nauki dzieci będą mogły wcielić się w konstruktorów miast. W specjalnej strefie zaaranżowanej obok stanowisk z pokazami chemicznymi i fizycznymi będzie można stworzyć różne budowle obecne w mieście i poza nim za pomocą klocków z cegieł i drewna. Do dyspozycji dzieci będzie mnóstwo miniaturowych cegiełek oraz elementy dekoracyjne, podstawki i naklejki. Taka wspólna zabawa w projektowanie i budowanie rozwija zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną i uczy abstrakcyjnego myślenia.

WYSTAWA CIEKAWOSTEK NAUKOWYCH

Wiedzę zdobytą podczas zajęć pomoże utrwalić wystawa infografik, które w przejrzysty i zrozumiały sposób zilustrują zagadnienia z różnych dziedzin nauki i zaprezentują ciekawostki na temat życia na Ziemi. Wystawa będzie dostępna w pasażu galerii handlowej przez od 21 sierpnia do 11 września.

Udział we wszystkich zajęciach i atrakcjach jest bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy!