you're offline
Wróć

Bądź piękna jak zawsze! Makijaż w dobie maseczek.

08/05
add this event to your calendar

choose your application

bielsko_biala-wizazystka-08052020-390.jpg
Wiele mówimy w ostatnich dniach o bezpiecznych zakupach i metodach ochrony naszego zdrowia. A kto powiedział, że w maseczce nie można wyglądać pięknie i modnie? Pamiętajmy, że pięknie podkreślone mogą sprawić, że będziemy się czuć dobrze w każdej stylizacji.

Oczy są zwierciadłem duszy. To w nich kreuje się nasz nastrój i energia. Oczy to pierwsze, w co spoglądamy, spotykając drugą osobę. Kobiety świata arabskiego kojarzą się nam kobietom europejskim z tajemniczością i uwodzicielską siłą spojrzenia. Ubrane od stóp do głów mogły skupić się na podkreśleniu tylko tego, co jest widoczne spod ich stroju, czyli pięknie umalowanych oczu.

My, w aktualnie zmieniającym się świecie, musimy dostosować się do tego, co dyktuje nam siła wyższa, jaką jest obecna epidemia. Wiele kobiet aktualnie porzuciło swoje przyzwyczajenia makijażowe, robiąc wakacje dla swojej cery od kosmetyków. To z jednej strony jest dużym plusem dla skóry, a z drugiej warto pamiętać, żeby nie rezygnować z dbania o siebie, bo wszystkie wiemy doskonale, że makijaż dodaje nam często skrzydeł.

Moja propozycja makijażu pod maseczkę jest szybka, prosta, bo o to przecież chodzi, żeby nie spędzać połowy dnia w łazience czy przed lustrem. Pamiętajmy, że najważniejsza jest zawsze pielęgnacja. To od niej zależy stan naszej cery oraz tego, jak wygląda nasz makijaż oraz jego trwałość. Ja skupiłabym się aktualnie na lekkim wyrównaniu kolorytu skóry poprzez użycie pielęgnacyjnych kremów koloryzujących oraz podkreśliłabym oczy w zależności od naszej urody lub przyzwyczajeń. Bardzo lubię delikatnie podkreśloną urodę, dlatego subtelnie rozświetliłabym całą ruchomą powiekę, oczywiście kamuflując odpowiednio dobranym ciemniejszym cieniem załamanie kącika zewnętrznego.
 


Wiele z nas nie ma świadomości, że makijażem możemy poprawić drobne niedoskonałości naszych spojrzeń. Całość możemy wykończyć wytuszowaniem rzęs. Przy zasłoniętej połowie twarzy warto pamiętać o dobrze wyregulowanych brwiach, które są oprawą oczu, a teraz będą odgrywały razem z nimi główną rolę w przyciąganiu spojrzeń innych. Jeżeli są wyregulowane i podkreślone, będą tworzyły wrażenie ogólnej estetyki na twarzy. Sposobów na podkreślenie oczu jest wiele, zależą one od naszych upodobań, preferencji, urody.
 


Magdalena Stanula https://www.facebook.com/magdastanulamakeup/ add this event to your calendar

choose your application

Share