you're offline
Wróć

Dołącz do Akademii rzemiosła! – cykliczne warsztaty dla dzieci

Od 05/10 do 27/10
bielsko-biala-kreatywne-warsztaty-rodzinne-24072019-390.jpg
Już wkrótce dzieci będą miały okazję, podobnie jak dziadkowie, stworzyć zabawki i ozdoby wyłącznie z naturalnych materiałów, czyli siana, wikliny czy papieru. Zapraszamy na cztery spotkania z cyklu „Akademia rzemiosła”. Wstęp bezpłatny.

Wszechobecny plastik od dawna wygrywa w masowej produkcji z naturalnymi tworzywami. Tymczasem z prostych materiałów, takich jak drewno, wiklina, a nawet siano można stworzyć prawdziwe perełki, które mogą służyć jako zabawki dla dzieci, ozdoby do domu i prezenty dla najbliższych. Październikowe warsztaty „Akademia rzemiosła” to cotygodniowe spotkania, na których najmłodsi stworzą prace, wykorzystując wyłącznie ekologiczne materiały.

Pierwsze warsztaty skupią się na wiklinie, a uczestnicy zajęć będą mieć okazję wyplatać koszyczki oraz wianki. Na kolejnych zajęciach mali artyści wykonają malunki na szkle oraz ozdobią drewniane zabawki, a tydzień później korzystając z bibuły, stworzą barwne i wymyślne kwiaty. Dzieci wykorzystają również w swoich pracach osikę – z jej wiórków będą formowane figurki sów i kwiatów. Efektem warsztatów będzie mnóstwo unikatowych prac, które najmłodsi zabiorą do domu!

Harmonogram zajęć:

05.10 – Wikliniarstwo

12.10 – Malowanie na szkle, drewniane zabawki

19.10 – Bibułkarstwo

27.10 – Osikowa dolina

„Akademia rzemiosła” odbędzie się w cztery weekendowe dni. Pierwsze spotkanie już 5 października, a kolejne: 12, 19 i 27 października od godziny 11:00 do 16:00. Materiały potrzebne do wykonania prac zapewnia organizator. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy
Share