you're offline
Wróć

O lwie, Dorotce i blaszanym drwalu – bezpłatne przedstawienie dla dzieci

26/10
bielsko-biala-smyki-teatrzyki-23102019-390.jpg
Już wkrótce fani bajek razem z Dorotką zostaną porwani przez tornado do magicznej krainy Oz. Jakie przygody czekają na bohaterów i czy łatwo będzie się wydostać z odległego świata? Już 26 października odbędzie się przedstawienie z cyklu „Smyki teatrzyki”. Wstęp bezpłatny! 

Powieść autorstwa L. Franka Bauma pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” została wydana w 1900 roku w Chicago i była wielokrotnie ekranizowana i wystawiana na scenie. Popularna historia jest zaliczana do klasyki światowej literatury fantasy dla dzieci, a zasługą są z pewnością barwne i wyraziste postacie, które na długo pozostają w pamięci czytelników. Już 26 października mali goście naszego Centrum będą mieli okazję zobaczyć pełną alegorii i metafor adaptację powieści Bauma. 

Mali widzowie zostaną razem z Dorotką porwani do magicznej krainy Oz, w której czeka ich mnóstwo przygód i nieoczekiwanych zdarzeń. Aby wydostać się z krainy i wrócić do domu, główna bohaterka będzie musiała dotrzeć do Czarnoksiężnika, a w drodze będą jej towarzyszyć Strach na wróble, tchórzliwy Lew oraz blaszany Drwal. Czy bohaterom uda się znaleźć to, czego szukają, a Dorotce wydostać z magicznego świata? Pouczająca bajka z pewnością da maluchom do myślenia, a wyraziste postaci na długo zapadną w pamięć widzów. 

Teatrzyk „Czarnoksiężnik z krainy Oz” odbędzie się 26 października. Przedstawienie odbędzie się dwukrotnie, o godz. 15:00 oraz 17:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Serdecznie zapraszamy! 
 
Share