you're offline
Wróć

Oddaj krew – podziel się tym, co najcenniejsze!

09/05
add this event to your calendar

choose your application

bielsko_biala-oddaj_krew-08052020-390.jpg
Epidemia koronawirusa zmieniła nasze codzienne życie i nawyki. Jednak wciąż w naszym otoczeniu są osoby potrzebujące krwi – to chorzy w trakcie leczenia chorób nowotworowych i chorób krwi, pacjenci po przeszczepach, a także ci, którzy ucierpieli w wypadkach.
Dlatego wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcamy do oddawania krwi. W sobotę 9 maja od 10:00 do 14:00 przed Centrum Handlowym Auchan Bielsko-Biała stanie ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Ze względu na sytuację epidemiczną panującą w Polsce, dawców obowiązują dodatkowe wymogi.

Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami Polski, której temperatura ciała nie przekracza 37,3°C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Dawcy oczekujący do oddania krwi zachowują niezbędny odstęp: 1-1,5 metra. Każdy krwiodawca otrzymuje maseczkę, rękawiczki oraz długopis, a bezpośrednio przed oddaniem krwi będzie poddany badaniu temperatury i kwalifikacji lekarskiej.

Akcja odbędzie się w ramach kampanii „Bliscy Krewni” organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców regionu do regularnego oddawania krwi.

Pobrana krew uzupełni zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, które  zaopatruje w krew i jej składniki 130 szpitali i klinik regionu śląskiego.

Zachęcamy do udziału w akcji! add this event to your calendar

choose your application

Share