you're offline
Wróć

Zapraszamy na festiwal dyni!

29/10
slask-slaska_bania-25102022-390.jpg
Dynia – jest jesiennym warzywem, które zachwyca swoimi pięknymi kolorami i różnorodnymi kształtami. Dlatego dobrze sprawdza się jako sezonowa dekoracja w naszych domach.

Podczas Festiwalu dyni, który odbędzie się w sobotę 29 października w naszej galerii handlowej, będzie można wziąć udział w różnorodnych warsztatach kreatywnych i wykonać jesienne dekoracje, a także dowiedzieć się, jak prawa fizyki i chemii wpływają na świat roślin.

W zajęciach będzie można wziąć udział od godziny 10.00 do godziny 17.00. Na uczestników czeka również wystawa, podczas której będzie można obejrzeć ponad 30 gatunków dyń.

Jesienne wianki i dyniowe poduszki

Łącząc ozdobne odmiany dyń z kwiatami, gałązkami krzewów, liśćmi i pędami roślinnymi, można stworzyć kolorowe jesienne wieńce. Taka samodzielnie wykonana dekoracja może potem zawisnąć na drzwiach domu czy pięknie ozdobić stół.
W programie sobotniego festiwalu znajdą się również rodzinne warsztaty kreatywne, podczas których będzie można wykonać poduszkę w kształcie dyni. Z tym zadaniem poradzą sobie dobrze nawet kilkuletnie dzieci, ponieważ do łączenia materiału nie będą wykorzystywane igły. Do dyspozycji małych twórców będą kolorowe tkaniny, wstążki i mnóstwo ozdób, które pozwolą wykonać niepowtarzalną dekorację. Fantazyjne poduchy będzie można zabrać do domu. Najmłodsze dzieci będą mogły stworzyć dekoracje w kształcie dyni z papieru i styropianu.

Poznajemy prawa fizyki i chemii

Naukowe eksperymenty, podczas których można obserwować łączenie się różnych substancji czy zmianę w ich wyglądzie pozwalają zapoznać się z prawami fizyki i chemii. Uczestnicy sobotniego spotkania przekonają się, że nauka może być fascynująca i wykonają doświadczenia z wykorzystaniem dyni.

Różne oblicza dyni

Nie lada atrakcją sobotniego festiwalu będzie wystawa, podczas której będzie można przyjrzeć się z bliska kilkudziesięciu różnym odmianom dyń. Będą wśród nich zarówno dobrze znane w naszej kuchni warzywa jadalne, jak i odmiany dekoracyjne. Wystawa zachwyci bogactwem kolorów i kształtów. Natomiast goście, którzy lubią rozwiązywać łamigłówki, będą mogli spróbować sił podczas gry terenowej na terenie pasażu centrum handlowego.  

Zapraszamy do udziału!